15 травня 1845 року народився науковець, перший український лауреат Нобелівської премії Ілля Мечников.
Вже у 20-річному віці Ілля Ілліч відкрив явище фагоцитозу. Займався вивченням ембріології морських істот. В результаті досліджень висунув теорію про спільне походження багатоклітинних тварин від істоти, що мала всього дві частини – фагоцители. За фагоцитарну теорію імунітету разом із Паулем Ерліхом у 1908 році українець отримав Нобелівську премію з фізіології та медицини.
Ілля Мечников працював над механізмами подолання хвороб та вакцинуванням. Для перевірки ефективності створеного препарату навіть ввів собі бактерії тифу.
Науковець заснував геронтологію – науку про старіння людини. Українець вважав, що старіння – це хвороба, яку можна вилікувати. У книзі «Етюди оптимізму» Ілля Ілліч говорить про цінність людського життя, потребу подовжити активну пору якнайдовше та можливість зміни людської природи за допомогою науки. Науковець вперше запропонував боротися з старінням профілактичними методами: здоровий відпочинок, дотримання правил гігієни, здорове харчування.
Праця вченого принесла користь усьому світу. Пишаємося тим, що частина цієї наукової діяльності проходила саме в Україні!
Віддаєш перевагу відео? Тисни сюди та дивись найкращі відеоматеріали з наших заходів 🙂
Освітня асамблея є також і в Telegram. Підпишись на канал!
