Як отримати статус учасника бойових дій добровольцям

Протягом тривалого часу питання про те, як отримати статус учасника бойових дій добровольцям, залишалося відкритим. За останньою інформацією, нарешті це питання врегульовано, як повідомляється на сайті Мінветеранів.

Добровольці, що виконували задачі в зоні проведення Антитерористичної операції не менше 30 днів, а також у складі добровольчих підрозділів брали участь в АТО на Сході України, але згодом не стали службовцями підрозділів силових відомств України, мають право отримати УБД.

Щоб отримати статус учасника бойових дій добровольцям, потрібно підготувати документи:

 1. Довідка від органу, який відповідно до Закону України «Про боротьбу з тероризмом» визначено суб’єктом, який безпосередньо здійснює боротьбу із тероризмом, про період перебування або ж безпосереднього виконання особою бойових завдань в АТО;
 2. Витяг із наказу Антитерористичного центру при Службі Безпеки України про залучення особи до проведення АТО.
 3. Додати:
  а) копію паспорта (перша, друга сторінки та прописка);
  б) копію ідентифікаційного коду;
  в) заяву на ім’я Першого заступника Міністерства ветеранів України;
  г) згода на обробку персональних даних.

Якщо ж документи, указані в пунктах першому та другому, отримати нема можливості, потрібно взяти свідчення як мінімум трьох свідків, які вже мають статус “учасник бойових дій” або “особа з інвалідністю внаслідок війни”, засвідчити їх нотаріально, додати копії посвідчень УБД, паспортів та ідентифікаційних кодів.

Усе це слід відправити поштою або ж подати особисто до Міністерства ветеранів України за адресою: 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12.

Комісія розглядатиме заяви та документи. У разі потреби має право заслухати пояснення осіб, що подали їх, свідків та протягом місяця після отримання документів, приймає рішення: погодити чи відмовити особі у наданні статусу УБД.

Радує, що такі зміни нарешті стаються. Захисникам, які за покликом серця стали на захист Батьківщини, не було надано прав ні на пільги, ні на статус “учасник бойових дій” добровольцям.
Негідники, що на кілька днів приїжджали до зони АТО, швидко отримували ці посвідчення, а справжнім героям потрібно було пройти через паперове “пекло”. Через це багато захисників навіть не намагалися отримати заслужені пільги учасникам АТО.

Віримо, що з появою цього механізму ветерани, добровольці російсько-української війни отримають всі визначені їм статуси та преференції. Вони йшли воювати не пільги, але статус учасника бойових дій добровольцям потрібен як мінімальне нагадування, що держава пам’ятає про їхню хоробрість.

Як отримати статус учасника бойових дій добровольцям

Хочеш ще більше корисної інформації? Тобі сюди!