Дмитро Корчинський про війну культур

Дмитро Корчинський про важливість української мови та культури.

Політик, письменник, телеведучий Дмитро Корчинський на Семінарі “Академія стратегічних комунікацій: Школа інформаційної безпеки та національно-патріотичного виховання”.

Дмитро Корчинський
Читати

Українська мова – головна, тому що ми можемо прожити, як показує історія, без держави деякий час або відвоювати собі державу знову. А мова поховає нас остаточно.

Наша мова – це основа нашого буття, не лише основа нашої культури.

В умовах війни українську мову треба поширювати агресивними воєнними засобами.

Москальська мова – це зброя проти нас. Українська мова – це зброя проти них. 

Світ чує тільки тих, хто бореться. Наприклад, курдів світ чує значно краще, ніж українців тому, що курди воюють за свою незалежність. Курди, наприклад, засипані німецькою зброєю. Їм сотні тонн німецької зброї було передано. Українцям жодного патрона від німців не дісталося просто тому, що українці демонструють небажання воювати за свою незалежність, а курди демонструють. Тобто чим більш злими, непримиренними і волелюбними ми будемо, тим краще нас чутиме світ.

Шотландську національну свідомість відродив Вальтер Скотт. Тобто романи і фільми збуджують інтерес до власної історії і вони є тим поштовхом, який власне цю історичну пам’ять і відроджує. Нам потрібні зараз талановиті культурні прояви: талановита література і талановите кіно про історію України. І саме не про ті моменти, які в першу чергу, цікавлять москалів. Москалів цікавить Мазепа, Бандера, Петлюра. А про те, що у нас по-справжньому було, крім всього цього, величного: про 14-15-16 українське століття. Тобто, потрібна література і кіно.

Я б порадив “Протоколи загублених снів” такого непересічного українського автора як Дмитро Корчинський. І порадив би всю творчість Тараса Компаніченка, адже він витягує, відроджує і знайомить нас з пластами української культури, музичної культури, спадщини, яка повністю забута українцями. Це надзвичайно багата спадщина

Для народження громадянського суспільства Україні потрібно десь тисячу років. Коли громадянське суспільство народилося в Європі? Разом з Європою. Грецький поліс – це вже громадянське суспільство. Феодальна Європа – це громадянське суспільство. Воно там нікуди не дівалося. В Україні ніколи суспільство не будувалося за громадянським зразком. Це не погано і не добре. Просто так і є. Тому у нас функцію цих громадянських європейських інституцій і об’єднань  мають виконувати релігійні спільноти та націоналістичні угрупування. І це можна зробити швидко. Релігійне відродження може відбутися за кілька років на відміну від громадянського суспільства, якому потрібно народжуватися тисячу років. І саме на націоналістичні групи та релігійні спільноти потрібно ставити.

Освіта має бути дуже патріотичною. І тут не потрібно вигадувати нічого нового. Треба брати приклад з поляків, американців. В Америці починається з американського гімну. В Польщі основні архетипічні речі даються в освіті. Скажімо, кожен поляк зі школи може співати один з найстаріших європейських гімнів – Богородиця. Наприклад, він виконувався ще перед битвою при Грюнвальді. Вони вважають це своїм національним гімном, хоча написаний він українцями. За думкою сучасних дослідників це український гімн. Але наші забули Богородицю, а поляки пам’ятають. Те, що у поляків співають за столом коли вип’ють, вони забирають в школі. А це речі та асоціації, які сягають на глибину історію народу

От школа має давати ці речі. Вона має їх нав’язувати і має дресирувати учня все знати і пам’ятати.

Політик, письменник, телеведучий Дмитро Корчинський

Дмитро Корчинський

Підтримай Освітню асамблею! Переходь за посиланням.