Юрій Мелащенко про кібергігієну

Юрій Мелащенко про основні правила та проблеми кібергігієни.

Співзасновник компанії Security Service Group LLC Юрій Мелащенко на Семінарі “Академія стратегічних комунікацій: Школа інформаційної безпеки та національно-патріотичного виховання”.

Читати

Основні правила – складні паролі, змінювати ці паролі, не забувати їх.

Якщо ви бачите, що посилання вам здається якесь незнайоме чи незрозуміле, теж не вестися і не натискати. Це основні правила. Так само, перевіряти багато інформації.

Якась інформація до вас поступає – це вже не тільки кібергігієна чи інформаційна гігієна. Намагатися цю інформацію загуглити, десь ще в якомусь іншому джерелі побачити, як про це пишуть.І бути дуже критичним завжди до будь-якої інформації.

Перевіряти це, мислити. Саме погане із цієї всієї історії кібербезпеки і кібергігієни взагалі, що людині складно донести навіть до свого кола спілкування ці всі правила. Бо ми не можемо ні відповідати за своїх друзів та колег, ні переставити свій мозок до них.

Але самі головні проблеми виникають не через те, що вашу переписку не почистили у вашому телефоні, а те, що ця переписка ще залишилася у десятьох людей і ви не можете знати, чи вони її чистять, чи вони її не пересилають комусь, чи не роблять скріншоти. Із-за цього люди можуть втратити роботу, якщо це якісь переписки про начальство. Так, людина показала цю переписку начальнику і можна буде людину звільнити.

Людям потрібно слідкувати не тільки за особистою кібергігієною, а ще скільки інформації вони розповсюджують по своїх друзях, по сайтах, постять у фейсбуці чи десь на форумах. Це все може бути кимось, у кого буде час та натхнення зібрати, щоб цій людині якось нашкодити. І це я кажу тільки про відкриті джерела. Також не треба забувати, що будь-яка адреса, будь-яка інформація зараз, на жаль, може бути доступною і не за великі гроші.

Є ці боти в Телеграмі, є сайти, де її продають. І тому просто треба розуміти, що якщо ви думаєте, що ви адресу в резюме і це добре (не треба писати адресу і телефон в резюме в публічному доступі). Але все ж таки із-за того, що у нас всі ці роки не було жодної відповідальності за витоки цих даних. На Петрівці, всі шуткують, що можна купити диски з базою. Так само це все перейшло в Телеграм і на якісь інші сайти. 

Треба просто бути пильними і не боятися, що хтось може вас знайти, а потім сказати, що в інтернеті ваш телефон знайшов. Ось і все. Коли ви знаєте заздалегідь, що в принципі вся якась персональна інформація може бути виловлена в інтернеті за невеликі гроші, ви, таким чином, трошки себе заспокоюєте. Але намагайтеся не множити ще додаткову інформацію про ваше життя. І все буде добре!

Співзасновник компанії Security Service Group LLC Юрій Мелащенко.

Юрій Мелащенко

Більше відео дивись тут!