Софія Бойчук

Софія Налепинська-Бойчук є автором відомих нам зі школи живописних творів «Мені тринадцятий минало…», «Молотьба», «Голодні діти». Була ілюстратором книжкових видань «Катерина» Т. Шевченка, «Олив’яний перстень» С.Васильченка. Згодом художниця стала автором, на жаль, не реалізованого проекту паперових грошей та державних паперів доби української революції 1917-21 років (гроші експонувалися на виставці сучасної української графіки Асоціації незалежних українських митців 1932 року у Львові).

Восени 1936 року Софію Олександрівну разом зі своїм чоловіком Михайлом Бойчуком. НКВС звинуватили родину Бойчуків у шпигунстві та «контрреволюційній організації». У 1937 році радянська репресивна система засудила Софію Бойчук до смертної кари за «шпигунство» і те, що була «дружиною керівника націоналістичної терористичної організації серед художників». Вбили художницю 11 грудня 1937 року.

Ім’я Софії Налепинської-Бойчук викарбувано на Пам’ятнику репресованим митцям у сквері Національної академії образотворчного мистецтва і архітектури (НАОМА) у Києві.

Дізнайся більше на Видатні українці!

Софія Бойчук

Віддаєш перевагу відео? Тисни сюди та дивись найкращі відеоматеріали з наших заходів.

Освітня асамблея є також і в Telegram. Підпишись на канал!