Петро Андрусів. День народження

🎨 2 липня 1906 року народився український митець Петро Андрусів.
Відомий майстер був не лише маляром, графіком, іконописцем, а й автором численних історичних полотен, педагогом, мистецьким критиком та громадським діячем.

Творчість Петра Андрусіва важлива саме через тематику. Митець з великою точністю зображав історичні події: і в ілюстраціях історичних книг, і в окремих картинах. У графіці детально відтворював побут, речі, інтер’єр та одяг. Кожна його композиція мала не лише мистецьку, а й пізнавальну функцію. Петро Андрусів малював графічні роботи, розписував церкви, займався книжковою ілюстрацією, але основним були історичні полотна: «На дворі гетьмана Розумовського», «Зустріч гетьмана Мазепи з Костем Гордієнком», «Сватання Анни Ярославни», «З’їзд князів», «Бій під Конотопом», «Богдан Хмельницький», «Княжа пристань у Києві». Він описував події новітньої історії, боротьби УПА.
Одна з найвідоміших картин — «Хрещення України-Руси». Для зображення події художник брав консультації в істориків, експертів ранньої історії України, шукав зразки тогочасного одягу. Картина стала у діаспорі офіційною для відзначення події.

Петро Андрусів вважав, що завдання художників — «розгорнути перед очима народу силу й славу української княжої держави, показати розмах і могутність героїки гетьмансько-козацької доби, оживити на великих полотнах достойність і велич української культури». І цю місію митець втілював усе своє життя в Україні та еміграції. Зокрема, в Америці у 1950-х роках допоміг створити спілку українських митців, а також допомоговий комітет «Самопоміч».
🎨
Крім творчості, Петро Андрусів писав наукові праці, статті. Книга «Мистецтво — найміцніша зброя», де зібрані тексти статей, промов та оглядів Петра Андрусіва лишається актуальною та цікавою до сьогодні.

🇺🇦 Підпишися на Видатні українці!

Петро Андрусів

У нашій бібліотеці ти знайдеш конспекти лекцій та ще більше цікавої інформації.
Переходь сюди вже зараз!