Ігор Білозір. Загибель

28 травня вшановуємо народного артиста України, видатного поета, композитора, естрадного співака Ігоря Білозіра, який у сутичці за мову заплатив життям.

8 травня 2000 року Ігор Йосипович перебував в одній з львівських кав’ярень. Серед відвідувачів виник конфлікт через російськомовний шансон. Ігор Білозір не залишився байдужим та зробив зауваження за “блатну” музику. Поет-бард Олесь Дяк пізніше написав: “Коли словесна суперечка закінчилася на рівні національної культури (бо там сиділи діти і нащадки енкаведистів, у тому числі й син генерала міліції), а Ігор відійшов на сто метрів якраз до дверей нинішньої обласної прокуратури, його наздогнали і жорстоко побили”.
28 травня того ж року від отриманих травм композитор та співак помер.

Ігор Білозір ніс свою пісню у ті куточки нашої країни, де ще не вмер дух українства. А завдяки низці концертних турів, здобув визнання не лише в Україні, а й у США, Канаді, Німеччині, Польщі.

Ігор Йосипович Білозір став прикладом боротьби проти русифікації. Його творчість називають “недоспіваною піснею”, тому його пісні пам’ятає і продовжує співати вся Україна.

Вшануймо пам’ять композитора та співака Ігоря Білозіра!

Віддаєш перевагу відео? Тисни сюди та дивись найкращі відеоматеріали з наших заходів 🙂

Освітня асамблея є також і в Telegram. Підпишись на канал!