Авіакатастрофа під Смоленськом. 10 років потому

Рівно десять років тому, 10 квітня, в авіакатастрофі під Смоленськом загинула практично вся політична верхівка Польщі. На борту були президент Лех Качинський з дружиною, керівник Генштабу, голова Нацбанку, заступник міністра закордонних справ та інші важливі урядовці. Вони прямували на траурні заходи, присвячені річниці розстрілу польських офіцерів у Катині.

Про причини аварії відомо мало. Під час приземлення з невідомих причин літак опустився на критично малу висоту, зачепив крилом дерево і розбився на відстані близько чотирьохсот метрів від початку посадкової смуги летовища “Смоленськ-Північний”. У результаті аварії загинули 89 пасажирів і 7 членів екіпажу.

Російська сторона відразу “списала” трагедію на несприятливі погодні умови. Але Польща та весь цивілізований світ досі не отримали пояснень, чому російські диспетчери аеропорту ледве не наполягали на посадці за складних погодних умов. У 2017 році прокуратура Польщі нарешті перекваліфікувала справу з “несвідомого доведення до катастрофи” на “свідоме”. Серед версій трагедії розглядалися технічна несправність літака, помилка екіпажу, теракт.

Леха Качинського називали адвокатом і другом України. Він завжди виступав за дружбу наших держав. Оцінював справжній потенціал України, підтримував прагнення вступу до НАТО та заперечував домінування Росії.

Дивлячись на картину ширше, не виникає питань, хто ж головний підозрюваний. (Ви розумієте, про кого ми).

Співчуваємо польському народу та сподіваємось, що винні будуть покарані.

У розділі Бібліотека ти знайдеш конспекти лекцій та цікаві статті.

Віддаєш перевагу відео? Тисни сюди та дивись найкращі відеоматеріали з наших заходів 🙂

Освітня асамблея є також і в Telegram. Підпишись на канал!

Авіакатастрофа під Смоленськом