Як краще читати

Техніка швидкого читання корисна для стрічки у соціальних мережах на читацьких марафонах.

Що ж стосується книжок – важливе повільне, вдумливе читання. Це найкращий спосіб отримати повну віддачу від часу, який ви проводите за читанням.

Поради, як краще читати:

  1. Обирайте книгу за інтересами або ту, що збігається з поточною ситуацією у житті.
  2. Читайте з олівцем. 
  3. Не відволікайтеся.
  4. Читайте цікаві книжки.
  5. Після прочитання обговоріть книжку з друзями чи рідними. 

Розглянемо докладніше.

Зміст та суть такої книги краще відкладаються в голові. Буде корисним уявити контекст, у якому вона з’явилася: історичний період, політична ситуація в країні автора, його життєва ситуація. Ці речі мають великий вплив на твори людей. Розуміння подій та явищ полегшує занурення в атмосферу, його персонажів та їх взаємини.

Ставте відмітки на полях біля важливих цитат чи висловів персонажів. Робіть помітки в блокноті, користуйтеся закладками. Особливу увагу зверніть на ідеї чи тези в книзі. Якщо відшукати між ними логічний зв’язок, зміст книги краще запам’ятається.

Виділіть собі час – приблизно 25-45 хвилин в день для читання. Можна встановити ліміт по прочитаних сторінках – 25-75 сторінок за раз. Не відволікайтеся на перевірку повідомлень, телевізор та Інтернет. 

Не витрачайте час на нудне. Деякі твори потребують настрою для їх читання, тому іноді можуть одразу не сподобатися.

За порадою лауреата Нобелівської премії з фізики Річарда Фейнмана уявіть, що ви маєте переповісти зміст прочитаної книжки школяреві простими словами і так щоб він зрозумів.

Читайте, вивчайте, розвивайтесь. Успіхів!