Гібридна війна проти України. Олександр Сурков

Війна проти України не є першою гібридною війною Росії, яку вона проводить після розпаду СРСР.
До України у ролі жертв були Грузія, Молдова, Таджикістан, Чечня.

Аргументи необхідності втручання у внутрішні справи іншої держави найчастіше одні й ті ж самі – проживання російськомовного населення, його утиск і так далі. В Таджикістані ситуація була найбільш схожою на українську – була наявність військових баз РФ, руськомірська пропаганда, “боротьба з наркотрафіком” (це для України неактуально, але все ж), участь “тітушок” для розгону демонстрацій, використання розбіжностей між олігархічними кланами.

Також дуже схожим на український є конфлікт між Індонезією та Малайзією 1963-1965 років. Сама держава Малайзія була створена лише у 1963 році за сприяння Британії, після чого Британія вела таємну війну на підтримку цієї країни.

В Україні під час гібридної війни популярним є створення фейкових героїв – основним прикладом можна назвати Надію Савченко та Семена Семенченко.

Егрегор виник через дисбаланс в інформації між ЗСУ та добровольчими батальйонами, пряме політичне замовлення, психологічний ефект стресової псевдопам’яті, політику ЗМІ на освітлення того, що є в соціальних мережах з експлуатацією розповсюджених трендів, психологічний ефект “окопної правди”, конфлікт між рядовим та офіцерськими складами.

Також увагу суспільства часто концентрують на одному, забуваючи про інше. Наприклад, В ЛАП (Луганський аеропорт) відбувалися події, часом рівнозначні подіям в ДАП (Донецький аеропорт), хоча зараз це ніхто не згадує.

Звільнення Дзержинська 21.07.1942:
  1. оперативна обстановка
  2. планування операції
  3. перший етап – захоплення адміністрації
  4. другий етап – підхід загону “Бєса”, відмова МВС та ЗСУ, утримання позицій з підтримкою артилерії та авіації
  5. третій етап – евакуація
  6. четвертий етап – закріплення у місті
Найбільш ефективні удари ГРАУ:
  • удар по колоні
  • знищення штабу групи вторгнення -знищення тактичної групи у Новоазовську
  • удар по Іловайській станції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.