Богодар Которович. День народження

3 липня 1941 року народився видатний український педагог, скрипаль, диригент, народний артист України Богодар Которович!

Богодар у віці 5 років з батьками переїхав з Холмщини на Волинь, а згодом до Львова. Навчався у Львівській консерваторії. У студентському віці завоював дві премії на конкурсах імені Нікколо Паганіні в Генуї та імені Джордже Енеску в Бухаресті. Відомий скрипаль також був членом журі генуезького конкурсу, а згодом відіграв кілька аншлагових бенефісів в Національній опері на знаменитій скрипці Паганіні. Которович запам’ятався в історії, як єдиний скрипаль-неіталієць, який двічі грав на скрипці «Cannone»Паганіні за межами Італії.

У 1984 році Богодар заснував інструментальний ансамбль «Київські солісти» (через 11 років у Харкові відкрив Перший міжнародний конкурс юних скрипалів, що носить його ім’я).

У 1985 році став лауреатом Державної премії імені Тараса Шевченка, а у 2000 році – премії імені Вернадського. Нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня.
За результатами творчої діяльності 1999 та 2000 став двічі лауреатом престижної всеукраїнської премії «Людина року».

Протягом свого життя, маестро був незмінним членом журі найвідоміших міжнародних конкурсів ARD у Мюнхені, імені Паганіні в Генуї, Петра Чайковського в Москві, Карла Нільсена в Оденсе, Бенджаміна Бріттена в Лондоні та інших відомих подій в житті світової музики.
Крім цього, професор Богодар Которович завжди очолював Український міжнародний конкурс скрипалів імені Лисенка в Києві, а у 2004 році став артистичним директором Britten Kyiv Festival.

Пишаймося відомим композитором!

Підпишися на Видатні українці!

Богодар Которович

У нашій бібліотеці ти знайдеш конспекти лекцій та ще більше цікавої інформації.
Переходь сюди вже зараз!