Юрій Кондратюк. День народження видатного українця

123 роки тому народився видатний український винахідник Юрій Кондратюк!

Олександр Шагрей (саме таке ім’я при народженні мав Юрій Кондратюк) родом з не найкосмічнішого міста – Полтави. З дитинства хлопчик цікавився планетами та зірками. Після закінчення Другої Полтавської чоловічої гімназії вступив до механічного відділення Петроградського політехнічного інституту. На заваді навчанню стала Перша світова війна, а пізніше – Жовтнева революція. Олександр був мобілізований до Білої армії, але дезертирував і оселився у Смілі (тепер – Черкащина). Тут Олександр Шаргей розпочинає нове життя здобуттям документів на інше ім’я – Юрія Кондратюка.

У 1919 році він написав працю, де ввів основні рівняння руху ракети, подав схему й опис багатоступінчастої ракети. Через 10 років цю роботу було доопрацьовано і видано під назвою “Завоювання міжпланетних просторів”. У 1930 році Юрій Кондратюк разом із колегами був ув’язнений “за вредительство”. Одним із пунктів звинувачення було те, що він будував зерносховище “Мастодонт” не лише без креслень, але й без цвяхів. Через кілька років був реабілітований. “Мастодонт” же простояв більше 60 років і згорів у середині 1990-х років.

Вже після смерті винахідника (загинув Юрій Кондратюк добровольцем під час Другої світової війни у 1942 році) американські вчені використали ідеї та розрахунки винахідника у підготовці польоту космічного корабля “Appolo” на Місяць.
Але ім’я Юрія Кондратюка не забули: на честь українця було названо один із найбільших кратерів Місяця!

Пишаймося досягненнями видатного українця Юрія Кондратюка!

Юрій Кондратюк

Віддаєш перевагу відео? Тисни сюди та дивись найкращі відеоматеріали з наших заходів.

Освітня асамблея є також і в Telegram. Підпишись на канал!