Перший тролейбусний потяг. Володимир Веклич | Освітня асамблея

54 роки тому, 12 червня 1966 року, у Києві розпочалася експлуатація першого у світі тролейбусного потяга київського винахідника Володимира Веклича!

На початку 1960-х років Київ опинився на межі транспортної катастрофи. Дефіцит водіїв, маршрути з великим пасажиропотоком, необхідність підвищення рентабельності перевезень. 26-річний київський інженер Володимир Веклич кинув виклик проблемі та вже за два роки створив систему з’єднання тролейбусів у потяг із керуванням по системі багатьох одиниць.

Перший тролейбусний потяг створили в київському депо №2 з використанням двох тролейбусів МТБ-82/82Д, з’єднаних по системі Володимира Веклича. Пробна експлуатація почалася на маршруті № 6 у Києві. З 1967 року до липня 1968 року створили 48 додаткових одиниць.

Більша частина тролейбусного парку столиці з’єднали по системі Володимира Веклича, що дозволило вивільнити понад 800 водіїв і підняти провізну спроможність тролейбусного транспорту столиці майже вдвічі! Тролейбусні потяги стали візитною карткою Києва.

Успішний досвід киянина Володимира Веклича та його колег був перейнятий багатьма містами.

До 1976 року тролейбусні поїзда експлуатувалися “нелегально”. Лише відсутність аварій з вини конструкції не створило проблем для отримання усіх необхідних дозволів.

Пишаймося досягненнями видатного українця Володимира Веклича!

Віддаєш перевагу відео? Тисни сюди та дивись найкращі відеоматеріали з наших заходів 🙂

Освітня асамблея є також і в Telegram. Підпишись на канал!

Володимир Веклич