10 фейків про коронавірус

Не вір фейкам про коронавірус. Люди в істериці вигадують нове й нове. І чим страшніше, тим більше людей впадає у відчай.

Ми зібрали 10 найвідоміших обманів:

  • “Віденська клініка” не рекомендує ібупрофен, він “погіршує опірність організму до COVID-19”.

Медзаклад спростував цю інформацію: вони такого не стверджували. Згодом ВООЗ попросили пацієнтів з коронавірусом все ж не використовувати препарат, бо взаємодія імунітету з цим препаратом ще вивчається. Надайте перевагу парацетамолу.

  • Медична маска вбереже від коронавірусу.

Вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Не доведено, що носіння маски здоровою людиною захистить від COVID-19. Маски допомагають скоріше не заразити інших, якщо ти хворий. 

Найкращий поки що метод протидії вірусу – частіше мити руки.

  • Коронавірус гине за температури 26-27 градусів.

Це міф, адже температура людини 36-37C, і вірус чудово себе почуває в нашому тілі. Поради типу “поїхати в теплі країни” або “приймати гарячі ванни” не вбережуть від коронавірусу.

  • Інкубаційний період – до 20 днів.

За даними німецького інституту Роберта Коха, час від зараження до початку хвороби становить в середньому 5-6 днів, іноді – до двох тижнів. І тільки у ~1% симптоми проявляються після 14 днів (Інститут Джонса Хопкінса, США).

  • Зараження вірусом – смертельне.

Вісімдесят відсотків хворих – носії легкої форми вірусу. Вони виліковуються без медичної допомоги. COVID-19 більше нагадує звичайну застуду, аніж смертельний вірус. Та уважними бути все ж варто. Якщо відчуваєте ускладнення дихання чи температуру 38 градусів – викликайте швидку. Відсоток смертності від коронавірусу не вивчений. За попередніми даними, він складає до 3%.

  • Цибуля, часник, алкоголь – найкраща профілактика.

Багато хто бачив фейкове відео  російського медика Рошаля про часник, “який є найкращим засобом профілактики від коронавірусу”. Наука ці твердження заперечує. Леонід Рошаль не підтверджує слова, що записані начебто його голосом.

  • Ліки від коронавірусу існують.

Ні, ліків зараз немає. Лікарі борються з хворобою симптоматично. Хоча зараз чимало “продавців” в інтернеті, що рекламують нові ліки проти COVID-19, не вір їм!

  • Домашні тварини розносять коронавірус.

Підтверджень цьому так само немає. Але краще мий руки з милом, після контакту з домашнім улюбленцем.

  • Посилки з Китаю небезпечні.

Оскільки в Китаї епідемія майже закінчилася, посилки не несуть небезпеки. Та і раніше підстав переживати не було, адже поза організмом вірус довго не живе.

  • Коронавірус створено штучно.

З’явилося чимало теорій змов про появу коронавірусу. Нібито це біологічна зброя. Однак авторитетні джерела жодного разу не поширили подібну інформацію. Зараз походження вірусу точно не встановлено. Але науковці схиляються до версії, що вірус прийшов до людини від диких тварин. Подібним чином з’явилися Ебола та SARS (атипова пневмонія).

Перевіряй інформацію лише з офіційних джерел. Не панікуй та будь здоровим!

Джерело: dw.com

Більше цікавих та корисних текстів читай тут!

Якщо хочеш підтримати притомних людей, які не ведуться на паніку – пошир цей допис в соціальних мережах 🙂