Генетичні проблеми демократії. Олександр Москалюк

%d0%b3%d0%b5%d0%bd%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b1%d0%bb%d0%b4%d0%b5%d0%bc

По суті, зараз немає держав, які є демократичними в прямому сенсі цього слова. Наприклад, в США є лише 2 партії, члени яких мають право балотуватися на посаду президента країни, що обмежує вибір людей.

Безпосередня влада народу здійснюється через референдум.
Адольф Гітлер використовував його 3 рази. Але не всі референдуми є прозорими.
Наприклад, в 1992 році був референдум у Канаді по формі державного устрою, і по соц. опитуваннях 80% не зрозуміли суть питання, яке на цьому референдумі ставилося. А в день референдуму в Шотландії, у цій країні відбувався футбольний матч збірної, що є важливим для більшості шотландців. Тому багато з тих, хто проголосували б за незалежність Шотландії, весь день пробули спочатку у пабах, а потім на стадіоні.
В Україні референдум відбувався в 2000-ому році за часів президентства Кучми. Виносилося питання двохпалатного парламенту.
Найчастіше ж референдуми проходять в Швейцарії – приблизно тричі на рік. При чому одного разу швейцарці проголосували проти щомісячних виплат дотацій державою громадянам, адже на їх думку це зашкодило б економіці країни.
До речі, в Конституції США референдуми не є дозволеними, бо батьки-засновники цієї країни не вірили в демократію і боялись диктатури більшості. Хоча, насправді, і в Європі, і в Америці зараз діє скоріш диктатура меншості.
Варто зазначити, що вибори, за якими прийшов до влади Муссоліні, хоч і були формальними, адже владу він здобув ще маршем на Рим, але були першими безцензовими виборами в Італії. Та й взагалі, і Гітлер, і Муссоліні, приходили до влади через демократичні інститути.

До проблем демократії можна віднести те, що кожна особа має один голос, що не є справедливим через природню різноманітність і нерівність людей.
В деяких країнах діє так звана абсолютна демократія. Наприклад, в Голандії офіційно зареєстрована партія педофілів. В Канаді за те, що ти не підтримуєш правлячу ліберальну партію і вважаєш гомосексуалізм чимось аморальним, ти можеш ледь не опинитися у в’язниці. А в США від четверті до третини студентів мали одностатеві відносини. Подібні речі демократи проштовхують шляхом Вікна Овертона. З будь-якої аномальної речі можна зробити прийнятну за деякий час. В 40-х роках відмінили статтю за гомосексуалізм у багатьох державах і за певний час зробили з цієї речі ледь не культ.
Через Вікно Овертона пропускали багато речей, в тому числі були спроби це зробити з інцестом, шляхом аргументації цього за допомогою грецьких міфів. Так само спроби були з канібалізмом, некрофілією, зоофілією і тд.

Не варто забувати, що в демократії існує багато маніпулятивних технологій. Десь для 80% українців основним джерелом інформації є телевізор, де навіть фільми несуть в собі певну пропаганду, не кажучи вже про новини.

Також слід зазначити, що демократія часто є самознищенням. Афіни і Рим зруйнувала демократія. Демократія Риму програла недемократичному ранньому Християнству. Через демократію також і більшість сьогоднішніх проблем Європи. Демократія часто може сама себе загнати. Наприклад, в Україні можна спокійно заявляти, що не було Голодомору, хоча для більшості українців ці слова є ножем в серце.
Демократія є родичем охлократії (влади юрби).

Головним же парадоксом демократії можна назвати те, що крок вправо є тоталітаризмом, а крок вліво – анархією. А постійно стояти на одному місці, не рухаючись ні в одну сторону, навряд в когось вийде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.