Психологія натовпу. Анна Мокроусова

психологія-натовпу
Психологія натовпу – це тема, у якій більше припущень, ніж конкретних фактів, але  вона є дуже важливою.
Сам термін “психологія натовпу” з’явився в ХІХ столітті. Першим дослідником психології натовпу був Густав Лебон. Відома зокрема його цитата “Натовп – як листя, яке рухається при вітрі”.
У натовпі людина перестає бути індивідуальністю. Натовп неможливий без об’єкту. Натовп збирається через допитливість. Інформація у натовпі передається емоціями і до чогось спонукає. Потім все це з емоцій переводиться до дії, коли з’являється лідер. Інтелекту найчастіше в натовпі нема.
Серед видів натовпу розрізняють:
  1. Випадковий (наприклад, через ДТП)
  2. Діючий (акція протесту)
  3. Експресивний (поминки, карнавал)
  4. Колоніальний (концерт, футбольний матч).
Навіть спонтанний натовп може перетворитися в дію, бо люди там вже не індивідууми. Натовп менш інтелектуальний, ніж кожна людина в ньому. Людина в натовпі відчуває безкарність (принцип “зробили всі, а не я”). Також людина в натовпі перестає думати. Керують людиною інстинкти, а не бажання. Але інколи панічний натовп все ж можна контролювати, повертати людині свідомість.
Загалом, натовпу притаманні аморфність, безкарність, соціальна деградація, іноді самопожертва. Сам натовп – теж живий організм, як і людина. У натовпі використовуються тільки короткі лозунги, ідеї є, але в малій кількості. Емоції стоять понад інтелект. В натовпі велика чутливість. Індивідууми стають частиною натовпу, бо більшість людей дуже сильно піддається впливу. Люди, довіряючи авторитету, можуть, наприклад, вбити. У натовпі дуже мало людей тримають індивідуальність.
Лідери натовпу часто є психічно неадекватними. Найчастіше лідери повторюють одне й те ж багато разів.
Бувають такі лідери натовпу:
  1. люди з сильною і стабільною волею;
  2. люди з сильною і нестабільною волею.
У натовпі є розподіл відповідальності. Щоб керувати натовпом, треба його розподіляти.
Натовп хоче емоції і дії. Складно сказати, яка кількість людей є натовпом (але точно більше, ніж 2 і навіть 3). Лідер же в натовпі завжди один.
Тема “психологія натовпу” є дуже складною. Поза натовпом ти мало що бачиш, в натовпі ти вже не можеш адекватно все оцінювати. Але те, що це цікава тема, можна сказати зі стовідсотковою впевненістю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.