07/07/2020

Освітній хаб міста Києва – проект-ініціатива Київської міської державної адміністрації

Освітній хаб міста Києва, Освітня асамблея, Освіторія… Скільки ж їх? Хто чим займається? Давайте розберемося 🙂

Логотип організації Освітній хаб міста Києва
Логотип Освітнього хабу

Місія Освітнього хабу міста Києва

Освітній хаб почав працювати у 2019 році. Команда однодумців поставила за мету реалізувати програму “безперервне навчання” (від англ. – “life long learning”) та зменшити масштаби виїзду українців за кордон. Дослідження показують, що мільйони українців покидають країну у пошуках роботи. Не лише молодь, а й люди старшого віку. Більшість працює не за спеціальністю та втрачає свій фах. Освітній хаб дає слухачам можливість отримати нові знання чи навички.

Де знаходиться Освітній хаб міста Києва

На ринку “освітніх послуг” ти можеш знайти безліч програм, організацій, шкіл. Проте не кожна з них може запропонувати зустрічі офлайн не у ресторанах, бібліотеках чи кав’ярнях. Освітній хаб міста Києва має власне приміщення, яке знаходиться між станціями метро “Шулявська” та “Політехнічний інститут”. Після цікавої лекції ти можеш продовжити розмову з однодумцями у затишних парках ім. Пушкіна або КПІ ім. Ігоря Сікорського. Обидва знаходяться зовсім поруч.

Фінансування Освітнього хабу

Проект “Освітній хаб міста Києва” реалізується в рамках співпраці Асоціації інноваційної та цифрової освіти та Комунальним некомерційним підприємством “Освітня агенція міста Києва”. Так як остання підпорядковується Департаменту освіти і науки КМДА, навчання для киян здійснюється безкоштовно. Це важливий момент, адже Освітній хаб організовує не лише заходи у власному просторі, а й онлайн на своїй сторінці у Facebook. Слухачі можуть відвідати курси, вебінари, лекції. Людині навіть не потрібно виходити із дому та витрачати кошти на транспорт. Все, що потрібно для участі — це комп’ютер або телефон з виходом в інтернет і нотатник для запису корисної інформації.

Досягнення

За рік існування Освітній хаб міста Києва провів більше шестисот заходів, які відвідали понад десять тисяч слухачів. Погодься, цифра немала. На сайті зареєстровані майже двісті тисяч осіб. На цих досягненнях команда не збирається зупинятися. Проекту вдалося дати поштовх киянам до навчання. Проведене у грудні минулого року соціологічне дослідження показало, що про Освітній хаб знає більше 40% жителів міста Києва.

Що можна дізнатися чи навчитися?

Освітній хаб організовує події за “змішаною” моделлю. Будь-хто має можливість долучитися до вебінару онлайн, а потім завітати у простір та на практичних заняттях закріпити отримані знання. Звісно, незрозуміле питання ти можеш поставити експерту онлайн.

Не кожен з нас любить проводити час у соціальних мережах. Навіть у Facebook. Дехто там і досі не зареєстрований. Уявляєш, таке може бути. Відвідати ж сайт та пройти просту реєстрацію зможе кожен. До речі, наразі ресурс працює у тестовому режимі.На сайті простий і зрозумілий інтерфейс у мінімалістичному стилі. Окрім контактів, інформації про простір та новин, є сторінка “Курси”.

Які напрямки навчання пропонує Освітній хаб міста Києва:

  • Комунікації.
    Для тих, хто цікавиться бізнесом, Освітній хаб міста Києва пропонує дізнатися про комунікації та продажі.
  • Управління людьми.
    Курс допоможе підготувати фахівців, що успішно організують HR-процеси у будь-якій компанії.
  • Публічні виступи.
    Професійні спікери, викладачі шкіл чи ВНЗ можуть покращити свої навички викладання та знайти нові шляхи підходу до своїх підлеглих або студентів.
  • Екологія.
    Освітній хаб не забуває про екологію. Як виховати екокультуру у дорослих та дітей, як споживати менше ресурсів та зробити життя кращим можна дізнатися саме тут.
  • Емоційний інтелект, психологія.
    Розуміти свої емоції ще кілька років тому було дивним заняттям. Проте вже зараз психологи стверджують, що від емоційного інтелекту залежить не лише сприйняття нас у суспільстві, а й розуміння самого себе, власної місії, емоцій, бажань та почуттів.6) Англійська для кожного.
  • Для тих, хто хоче вивчити або покращити англійську мову, з березня цього року Освітній хаб проводить English speaking club. Кияни незалежно від рівня володіння іноземної мови вивчають нові слова, вирази, тренують вимову та граматику.

Допомога під час карантину

Не секрет, що під час карантину чимало людей залишилося без роботи. Як наслідок, доходу. Проте пандемія б’є не лише по наших гаманцях, а й діє на психіку. З початком введення карантину Освітній хаб запропонував усім охочим отримати безкоштовну емоційну підтримку та психологічну допомогу. Для цього варто лише залишити заявку на платформі Моніторингового центру КМДА.

На платформі пропонують:

  1. Участь в освітньому марафоні.
  2. Тренування онлайн для підтримки здоров’я.
  3. Онлайн-мандрівки до театрів і музеїв усього світу.
  4. Консультація професійних психологів з позитивними відгуками, які проводять курси і тренінги.

Освітній хаб міста Києва чи Освітня асамблея?

З’являється все більше організацій, що займаються неформальною освітою. Важливо зрозуміти, що саме ти шукаєш.

Освітній хабОсвітня асамблея
АудиторіяКияни 18-60 років, зацікавлені у саморозвиткуМолодь від 20 років, яка прагне саморозвитку
Місцезнаходженням. Київ, проспект Перемоги, 38
(ПК «Більшовик»
між метро “Шулявська” та “Політехнічний інститут”)
м. Київ – вул. І. Мазепи, 3-Б (поруч з метро “Арсенальна”), а також Луцьк, Львів, Чернігів
Формат навчанняОнлайн-тренінги та вебінари разом з практичними заходамиЛекції та семінари наживо; після впровадження карантину – онлайн-зустрічі та ефіри
Ключові проектиДесять курсів.
Детальніше
Більше 20 проектів. Детальніше
Кількість місць у залі20-4920-75
ФінансуванняКНП “Освітня агенція міста Києва” та партнериБлагодійні внески (уся робота на волонтерських засадах)
Доступність заходівБезкоштовноБезкоштовно. Благодійні внески на чай і смаколики ~30 грн за бажанням. Ветеранів пригощаємо за власний кошт.